Pirmās vēža viroterapijas zāles

RIGVIR® satur dzīvu, nepatogēnu, ģenētiski nemodificētu ECHO-7 vīrusu. RIGVIR® ir onkotropisks un onkolītisks vīruss. Tas atrod un selektīvi inficē audzēja šūnas, šo procesu sauc par onkotropismu. Tad RIGVIR® vairojas audzēja šūnās un tās tieši iznīcina. Šo procesu sauc par onkolīzi.

Onkolītiskā viroterapija ar RIGVIR® ir droša un efektīva vēža ārstēšana, kas uzlabo bezrecidīvu periodu, pacientu dzīvildzi un dzīves kvalitāti.

RIGVIR® ir viegli panesams un neizraisa nopietnus blakusefektus. Izplatītākais simptoms – subfebrīla temperatūra 1-3 dienas. RIGVIR® blakusefekti ir īstermiņa un tiem nav nepieciešama īpaša ārstēšana.

RIGVIR® ir pasaulē pirmais ģenētiski nemodificētais vīruss, kas ir reģistrēts vēža viroterapijai un ieviests klīniskajā praksē. RIGVIR® reģistrēts melanomas ārstēšanai Latvijā 2004. gadā. Kopš 2011. gada RIGVIR® ir pilnībā kompensēts Latvijas iedzīvotājiem ar ādas melanomas diagnozi, bet kopš 2015. gada medikaments ir iekļauts ādas vēža un melanomas ārstēšanas klīniskajās vadlīnijās. 2015. gadā RIGVIR® tika reģistrēts Gruzijā, bet 2016. gadā Armēnijā.

RIGVIR® darbības mehānisms

Pēc ievadīšanas cilvēka organismā vīruss atrod un inficē ļaundabīgā audzēja šūnas. Šo procesu sauc par onkotropismu. Vīruss vairojas ļaundabīgā audzēja šūnās un tās iznīcina. Šo procesu sauc par onkolīzi. Vīrusi ne tikai iznīcina vēža šūnas, bet arī mobilizē organisma imūnsistēmas dabīgās aizsargspējas, tai skaitā pret audzēja šūnām.

Ārstēšanās

RIGVIR®RIGVIR® tiek pielietots intramuskulāro injekciju veidā saskaņā ar viroterapijas protokoliem. Parasti ārstēšanās ilgst līdz 3 gadiem. Ir svarīgi konsultēties ar viroterapijā sertificētiem ārstiem, lai sasniegtu vislabāko iespējamo rezultātu. Viroterapija parasti ir ambulatora ārstēšanās un tai ir tikai nenozīmīgas blaknes. Visbiežāk novērota blakne – subfebrīla temperatūra vienu līdz trīs dienām.

Onkolītisko viroterapiju pasaulē koordinē Starptautiskais Viroterapijas Centrs (SVC), kuru 2008. gadā nodibināja RIGVIR® atklājēji un Latvijas zinātnieki.

SVC misija ir nodrošināt vēža viroterapiju ikvienam pacientam, kuram tā ir nepieciešama.

SVC galvenie uzdevumi ir ārstu apmācība un sertifikācija, medicīnas iestāžu akreditācija un vēža pacientu informācijas centra uzturēšana.

Onkolītisku viroterapiju ar RIGVIR® jau ir saņēmuši pacienti no vairāk kā 50 valstīm.

Lai saņemtu vairāk informācijas par ārstēšanu ar viroterapiju, lūdzu, sazinieties ar Starptautisko Viroterapijas Centru: www.virotherapy.eu