Pirmās vēža viroterapijas zāles

RIGVIR® satur dzīvu, nepatogēnu, ģenētiski nemodificētu ECHO-7 vīrusu. RIGVIR® ir onkotropisks un onkolītisks vīruss. Tas atrod un selektīvi inficē audzēja šūnas, šo procesu sauc par onkotropismu. Tad RIGVIR® vairojas audzēja šūnās un tās tieši iznīcina. Šo procesu sauc par onkolīzi.

Onkolītiskā viroterapija ar RIGVIR® ir droša un efektīva vēža ārstēšana, kas uzlabo bezrecidīvu periodu, pacientu dzīvildzi un dzīves kvalitāti.

RIGVIR® ir viegli panesams un neizraisa nopietnus blakusefektus. Izplatītākais simptoms – subfebrīla temperatūra 1-3 dienas. RIGVIR® blakusefekti ir īstermiņa un tiem nav nepieciešama īpaša ārstēšana.

RIGVIR® ir pasaulē pirmais ģenētiski nemodificētais vīruss, kas ir reģistrēts vēža viroterapijai un ieviests klīniskajā praksē. RIGVIR® reģistrēts melanomas ārstēšanai Latvijā 2004. gadā. Kopš 2011. gada RIGVIR® ir pilnībā kompensēts Latvijas iedzīvotājiem ar ādas melanomas diagnozi, bet kopš 2015. gada medikaments ir iekļauts ādas vēža un melanomas ārstēšanas klīniskajās vadlīnijās. 2015. gadā RIGVIR® tika reģistrēts Gruzijā, bet 2016. gadā Armēnijā.